אפיון אתר

 

אפיון אתר אינטרנט הוא תהליך המתחיל מהשלבים הראשונים ביותר של המחשבה על בניית אתר ומסתיים כאשר יש מבנה סכמתי לאתר שאפשר לבנות את האתר לפיו.

זהו שלב שעסקים רבים מדלגים עליו בלי לשים לב או עושים אותו ללא עזרת אנשי מקצוע למרות שהוא קריטי לקבלת אתר רלוונטי ואפקטיבי שישיג את מטרותיו.

 

אפיון אתר – שלב א - בריף ראשוני:

זהו שלב הרעיונות והציפיות של בעלי האתר מול חברת בניית אתרים – איך הם רואים את האתר? אילו רעיונות היו להם? איך חושבים שהאתר צריך להיראות. זהו הבסיס הראשוני להבנת הצרכים של בעלי האתר.

 

אפיון אתר – שלב ב – ניתוח שיווקי:

בשלב זה יש לבצע ניתוח של העסק שול הסביבה השיווקית שלו, כמו גם ניתוח של סביבת האינטרנט של העסק: מתחרים, יתרונותיהם, נוכחותם באינטרנט. יתרונות וחסרונות של העסק בסביבה התחרותית ובאקלים העסקי, ייחוד שיווקי, מסר שיווקי, אסטרטגיה שיווקית תוך דגש על האסטרטגיה השיווקית באינטרנט.

 

הגדרת מטרות האתר - מה הוא אמור להשיג? האם האתר נועד לתת אינפורמציה בלבד, לאסוף פרטי לקוחות לרשימת תפוצה, לקבל פניות דרך האתר או לבצע מכירות בפועל?

יש להגדיר בשלב זה מה המטרה ומהם היעדים שמעוניינים להשיג – כמה כניסות, איזה יחס המרה, מה מגדיר את יחס ההמרה – מדדים שניתן יהיה לבדוק אותם ולעקוב אחריהם לאחר עליית האתר לאוויר.

בסופו של שלב זה גם יבוצע מחקר מילות מפתח.

 

אפיון אתר – שלב ג – ארכיטקטורת אתר:

בשלב זה מאגדים את כל הנתונים שנאספו בשלבים הקודמים – ועכשיו צריך להפוך אותם לאתר.

בבניית המימשק למשתמש של האתר יש לקחת החשבון הן את מטרות האתר והעסק והן את הרצון לבנות אתר מותאם קידום שיוכל להשתלב במקומות הראשונים בגוגל.

בניית המימשק למשתמש הוא לא פשוט כי הוא צריך לקחת מרכיבים רבים בחשבון על מנת ליצור אתר רלוונטי לגולשים, הם הלקוחות הפוטנציאליים.

בשלב זה בונים 2 דברים מרכזיים:

  1. UI – המבנה של דף הבית. שרטוט של דף הבית – מה בדיוק הוא מכיל, היכן יהיו סרגלי הניווט ומה יהיו מילות המפתח הכתובות בהם. איזו עוד אינפורמציה חייבת להיות בעמוד הבית על מנת להעביר את המסר השיווקי אותו רוצה העסק להעביר ולהניע את הגולשים לפעולה.
  2. תרשים זרימה – מהם דפי הבן, האב והנכד באתר – איזה דף מקשר לאיזה דף ובאיזה אופן זורמת האינפורמציה באתר. גם כאן, יש חשיבות לאופן בו משפיעה הזרימה באתר על חוויית המשתמש והן על האופן בו גוגל רואה את מבנה האתר.
שלח


קישורים