שם העסק שלך יכול לגרום לך לאבד לקוחות

 

כולנו נעזרים במדיות השונות כדי להזרים גולשים לאתרנו, כדי ליצור עליהם את הרושם המתאים ולהפכם ללקוחות מרוצים שלנו. אולם, במקרים מסוימים, לא משנה כמה מבריק יכול להיות הקמפיין, כאשר הוא מבוצע בכלי שאיננו מכיל קישור ישיר לאתר, אלא מסתמך על הזיכרון של הצופים (או המאזינים), איכשהו, מתפספס משהו, והגולשים שאינם מכירים את האתר (והעסק), אינם מגיעים אליו, אלא לאתרים מתחרים. זוהי בעיה שחווים מפרסמים רבים באמצעי התקשורת הויזואליים (טלוויזיה, שלטי חוצות וכד') והווקליים (ג'ינגלים ברדיו, למשל).

 

בחירת שם דומיין קליט, אשר ניתן לזכור בקלות, יכולה לצמצם את אחוזי הטעות למינימום האפשרי. הנה מספר דרכים אפשריות, בהן תוכלו להימנע ממצבים דומים:

 

  • מהי סיומתו של האתר - לעיתים רבות נתקלים גולשים בסוגיית סיומת הדומיין. כלומר ".Com", ".Co.il", ".Net"? לעיתים, שוגים בעליו של דומיין ואינם רוכשים את כל שמות האתר שלהם אבל בסיומות השונות, ובכך, מאפשרים למתחרים לרכוש כתובת אתר "זהה" לחלוטין לכתובת אתרם ויוצרים נתיב ברור בו הם עלולים לאבד גולשים (למשל: AviLevi.co.il מול AviLevi.com). לכן, כאשר אתם בוחרים שם דומיין, הקפידו לשריין לעצמכם אותו גם בסיומות האחרות ולהפנות גולשים המגיעים אליו לאתר האמיתי והפעיל שלכם.

 

  • בחירת שם דומיין קל וקליט - הרשת מלאה באתרים שנראה בבירור כי הכתובת שלהם נבחרה כמוצא אחרון, והצריכה יצירתיות רבה, כדי למצוא שם שיזכיר (ולו במידת מה) את שם העסק או המוצר שהם משמשים. בגלל הקושי למצוא שמות דומיינים טובים, נוצרות כתובות אתר מאולצות, מסורבלות, שקשה לגולש לזכור אותן בעל פה. כאן, הגיע איגוד האינטרנט העולמי (ה-ICANN) לעזרתכם, ובשנים האחרונות נכנסות לשימוש מאות סיומות אינטרנט חדשות וטריות (ה-New gTLDs) שפותחות בפניכם מגוון אפשרויות ענק לבחירה. כיצד הגדלת המבחר דווקא תצמצם את סיכויי הטעיה, אתם תוהים? ובכן, שאלה מצוינת. התשובה עליה פשוטה להפליא: בין מאות הסיומות שנפתחו, ישנן סיומות מבדלות (כ-Guru, Webcam וכד'), שלא רק שתבטחנה שהאתר שלכם ייצא מחוץ לדילמה ולתהייה הקבועה של הגולשים בנוגע לסיומת, אלא גם תיזכרנה בזכות הייחוד שלהן-עצמן.

 

  • בחירת דומיין בעברית או בעברית מלאה - דומיינים בעברית (למשל, דומייןדהנט.קום) או בעברית מלאה (כלומר, כתובת דומיין, שכתובה כולה בעברית, למשל - דומייןדהנט.קום) יכולים לצמצם את הסיכון שגולשים שעשויים להפוך ללקוחותיכם בעתיד, יחמיצו את הכניסה לאתר שלכם ויגיעו לאתרי המתחרים. קניית דומיינים בעברית מבטיחה כי גם מי שאיננו שולט באנגלית, יוכל להקליד ישירות בשורת הכתובת בדפדפן את השם בעברית ולהגיע לאתר. דומיין בעברית אף חוסך לכם את השיבושים שעלולים לקרות בעת המרת שם המותר/העסק שלכם לכתובת הדומיין הלועזית שלו (למשל, האות צ' העברית יכולה להפוך ל-Ts, Tz, Z וכן הלאה).

 

הרשת מציעה לגולשים מבחר אתרים (ומתחרים) בכל תחום. על מנת לנתב את הגולשים להגיע דווקא לאתר שלכם (במידה ואיננו מוכר להם עדיין), תצטרכו לחשוב מחוץ לקופסה, להפעיל יצירתיות וללמוד את החלופות הקיימות, אותן תוכלו לנצל לתועלתכם. אחרי הכל, אם בניתם אתר עסקי מושקע, חבל שהגולשים לא יגיעו אליו...

שלח


קישורים